Тема. Добір
інструментів та конструкційних матеріалів для роботи. Графічне зображення візерунків та схем. Виготовлення
браслету, плетеного з бісеру.
Мета: ознайомити учнів із матеріалами та
інструментами,необхідними для бісерного плетіння; продовжувати розвивати вміння
читати і аналізувати графічні
зображення візерунків та схем виробів, розширити
відомості про техніки виготовлення бісерних виробів, ознайомити з
послідовністю виготовлення виробів з бісеру; навчити виготовляти виріб з бісеру; розвивати
технологічну компетентність конкурентоздатного здобувача
освіти шляхом формування вміння виконувати плетіння техніками які вивчаються; соціальне
партнерство в освітньому процесі шляхом співпраці учнівського
колективу з учителем та друг з другом ;творче мислення учнів; дрібну моторику рук, посидючість; виховувати
вміння відчувати і розуміти прекрасне; естетичний смак, прагнення до співпраці з однокласниками, формувати свідоме дотримання правил
безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог.
Обладнання: графічні схеми для плетіння бісером, інструкційні картки, матеріали
та інструменти для плетіння бісером; вироби з бісеру, мультимедійний комплект,
презентація.
Тип уроку: комбінований
Перебіг уроку
1. Організаційна
частина.
Привітання
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
2. Актуалізація
опорних знань та вмінь учнів.
Вправа «Я це
знаю»
- Які матеріали необхідні для бісероплетіння?
- Що називають бісером?
- Які види бісеру вам відомі?
- Що називають дротом?
- Як підбирати дріт для роботи?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (підготовка до активного свідомого засвоєння знань)
Б
і с е р – це світ, в якому переплітаються найрізноманітніші грані
людського таланту, від майстрів, які його створили, до майстрів, які творять з
нього. Мініатюрні намистинки, поєднуючись разом, створюють таємничий, чарівний
світ. Бісер дарує можливість творити всім без виключення, незалежно від віку,
професії, національності, й отримувати від цього радість і задоволення.
Сьогодні, мистецтво виготовлення бісерних виробів знову стало актуальним, популярним і модним. З
бісеру можна створити багато різноманітних виробів. Є професії оздоблювальними
і дизайнери одягу , які в наш час широко використовують бісероплетіння в своїй
роботі.. Та спочатку необхідно опанувати техніки цього виду рукоділля. Освоїти
їх нескладно, але, як і в будь-якому іншому мистецтві, для досягнення
майстерності потрібно мати певні знання та навики.
Сьогодні на уроці ми з вами підберемо правильно матеріали для практичної роботи, прочитаємо схему
виробу і
4. Повідомлення
теми й мети уроку.
Добір інструментів та конструкційних матеріалів для роботи. Графічне
зображення візерунків та схем. Виготовлення браслету,
плетеного з бісеру
5. Вивчення нового матеріалу
Послідовність
виготовлення будь-якого виробу з бісеру залежить від: виду виробу (простий чи
складний); техніки (чи технік) плетіння; кількості деталей, з яких він
складається.
Загальна послідовність
виготовлення виробу, плетеного з бісеру:
1.Аналіз графічного зображення візерунків або схем.
2.Підібрати
інструменти , матеріали за кольором, дріт за розміром бісеру.
3.Організація
робочого місця;
4.Закріплення
застібки (за потребою);
5.Плетіння
виробу за схемою обраним способом низання (якщо виріб простий);
6.З’єднання
деталей виробу;
7.Остаточна
обробка виробу.
Завдання.
Прочитати графічне зображення
Вправа «Лови помилку»
Виправити помилки, встановивши відповідність зображення та назви плетіння
6. Формування
вмінь та навичок
Практична робота. Виготовлення виробу, плетеного з бісеру.
- Аналіз завдань практичної
роботи.
- Інструктаж з безпечної праці
та санітарно-гігієнічних вимог під час бісероплетіння.
Гра «Блеф – клуб». Визначити правильні й
помилкові твердження.
1. Перед початком роботи підготувати робоче місце (+)
2. Ножиці передавати кільцями вперед (+)
3. Якщо голка зламалася, попросити іншу (-)
4. Роботу тримати на відстані 50 см від очей (-)
5. Ножиці класти на стіл зімкнути лезами (+)
6. Не користуватися тупими та іржавими інструментами: голками, ножицями (+)
7. Працювати при гарному освітленні (+)
8. Передавати голку зручним для працюючого способом (-)
9. Можна вколювати голку в одяг (-)
10. Світло має падати справа (-)
11. Під час вишивання кожні 25-30 хв
робити перерву, щоб не стомлювалися очі (+)
- Виконання завдань практичної
роботи за інструкційними картками та схемами.
Поточний інструктаж
- контроль за організацією
робочого місця;
- контроль за дотриманням
правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог та поставою учнів;
- контроль за реалізацією
методу самоконтролю учнів;
- індивідуальний (фронтальний)
інструктаж.
7. Підбиття підсумків уроку
Рефлексійне анкетування
Сьогодні на уроці я:
1. Дізналася…
2. Навчилася…
3. Не вміла, а тепер вмію…
4. Надалі хочу…
- Загальна оцінка виконаної роботи.
- Коментоване виставлення оцінок.
8. Домашнє завдання
Підготувати
інструменти і матеріали для роботи з бісером.
Немає коментарів:
Дописати коментар