середа, 6 травня 2020 р.

Презентація до уроку. Виготовлення квітів із бісеру.

Презентація до уроку. Мандрівка бісероплетінням.

Презентація уроку. Вибір об`єкта прєктування. Бісер проєктування.

Презентація уроку. Бісероплетіння.

субота, 18 травня 2019 р.

Конспект уроку. Технологічний процес виготовлення виробу 5 клас.Деревина


Тема уроку. Технологічний процес виготовлення виробу 5 клас

Мета: навчити  учнів виготовляти виріб із деревини своїми руками, дотримуючись безпечних прийомів праці;
розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, творчу уяву, художній та естетичний смаки, моторику пальців рук і зору, свідоме дотримання правил безпечної праці під час виготовлення виробу;
виховувати працелюбність, творчість, почуття прекрасного, потребу проявити себе в різноманітних видах творчої діяльності;
Обладнання, інструменти і матеріали: мультимедійна презентація, інструкційні картки, ескіз виробу , клей
 матеріали для оздоблення виробу .
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.

Перебіг уроку
І. Організаційна частина
ü  привітання
1.      «Психологічна настанова»
Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і слухняними.
В  нашому рідному місті,
Споконвіку живуть-поживають
І горя не знають
Дуже працьовиті українці.
Професіоналів серед них багато.
Вони - майстри своєї справи.
На роботу ідуть, як на свято.
Шанують люди їх талант і славу.
Батьки і діти - сім'я єдина.
Шанувати будемо рідну Україну,
Працювати будемо завзято,
Щоб життя у нас було, як свято.
Тож сьогодні ми вас усіх вітаємо
І від серця щирого успіхів бажаємо.
Давайте  глянемо на  девіз нашого уроку (Слайд -1)
2. «Вправа Очікування»
 Діти! Наш урок розпочався! Що ви очікуєте від нього? Подумайте і закінчіть речення: (Слайд – 2)

- Від уроку я очікую…
- Наш урок буде …
- На уроці ми будемо …

- Отже, якщо ми будемо на уроці такими….. то  разом проведемо цікавий, творчий, продуктивний урок. А мені дуже приємно навчати тих, хто хоче все знати.

ІІ Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
Матеріал з якого виготовляється виріб називається – деревина
1.     Гра «Хто більше?»
 Завдання знайти і написати найбільшу кількість назв дерев.

КУБЯСОНГЕЛИРЗАДЕРТ
2. Гра «Ланцюжок»
Учні називають предмети інтер’єру з деревини, які є в класі передаючи хід торканням долоні до долоні.

ІІІ. Мотивація учбової діяльності

Самевироби  ручної роботи володіють дивовижною здатністю створювати в будинку надзвичайно теплу душевну атмосферу і викликати захоплені емоції гостей. Створити цікавий виріб - сувенір своїми руками - справа не проста, але якщо у вас в запасі є оригінальна ідея і сильне бажання втілити її у життя, то все у вас вийде.Кожна річ виготовлена власноруч дозволить прикрасити й захистити нашу оселю або ж  зробити оригінальний подарунок знайомим, друзям, рідним. І сьогодні ми разом долучимось до мистецтва  декорування виробу- сувеніру .

ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Технологічний процес виготовлення виробу. Опорядження і оздоблення.

Як відомо існує декілька опоряджувальних робіт. Дайте їм назву відгадавши ребус.


-         Шліфування
-         Фарбування
-         Лакування
Розглянено більш ширше ці поняття. У нас працювали дослідники в бібліотеці і ось що вони дізналися.
Шліфування – це технологічний процес зняття верхнього шару деревини і надання поверхні чистого, гладенького вигляду.Інструмент – шліфувальний папір.

Фарбування -  це технологічний процес нанесення фарби на поверхню вироба за допомогою пензликів, валиків, спреєм.

Буває прозоре і непрозоре покриття.
Лакування - це технологічний процес покриття поверхні захисним шаром для збільшення строку служби та захист виробів від пошкоджень комахами.

Декорування - це набір технік, художніх прийомів, за допомогою яких можна підсилити виразні властивості виробу, тобто прикрашання виробу з використанням образотворчих засобів.
Можна декорувати вироби з деревини, металу, скла, пластику, кераміки та інших конструкційних матеріалів.
Декорування виробів умовно можна розділити на два види - за матеріалом виготовлення декоративного елементу (дерев’яний декор, текстильний декор тощо) та за технікою виконання оздоблення (різьблення, випалювання, карбування, інкрустація, декупаж, батик, печворк.

  Багато хто сьогодні обирає «хенд-мейд» - декор, що зроблений власноруч. Для цього використовують безліч підручних матеріалів, поєднання яких у кінцевому підсумку дає оригінальний ефект. 

V. Формування  умінь і навичок учнів \
    Практична робота: Декорування та  оздоблення  виробу. Скринька.
    1. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами.
Для того, щоб виконати декорування потрібні інструменти і матеріали.
Назвіть, які матеріали та інструменти ви підготутували  на сьогоднішній урок.

- ескіз
- клей
- матеріали для оздоблення (блискітки, бісер, тощо)
2.    Вступний інструктаж.
- учитель  пояснює кожний етап виконання практичної роботи.
 3.Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.
А ще треба дотримуватись певних правил безпечної праці. Отже, пригадаємо і повторимо їх.
 Вправа незакінчених речень
 1.У процесі роботи слід сидіти (рівно, не сутулитись)
2.Необхідно використовувати лише (справні інструменти)
3. Вказівки вчителя виконувати (уважно й чітко)
4. Сидіти на закріплених місцях, не вставати (без дозволу вчителя)
5.На робочому столі слід зберігати (порядок та чистоту)
 6. В кінці заняття (прибрати своє робоче місце)
  4.Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками .
  5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у вміннях учнів
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

VI. Підбиття підсумків практичної роботи:
- оцінювання результатів практичної роботи .Взаємооцінювання робіт.
Учні аналізують виконану роботу за критеріями, заповнюючи рейтингову таблицю оцінки якості виробу:
Критерії
1
2
3
  Середній бал
Оригінальність виробу
Дотримання вимог і правил ТБ
Чистота й акуратність виробу
VI. Рефлексія.(2хв)
Діти , скажіть чи здійснилися ваші очікування?
-Які навички удосконалив (ла) на сьогоднішньому уроці?
- Чи задоволений (на) ти результатом своєї роботи?
- Чи сподобалось вам виріб?
- Які складнощі виникли під час виготовлення виробів?
-Поясніть призначення ваших скриньок.

VІI. Підсумок уроку (1хв)
Учитель.
Як кажуть в народі:

Добра господиня, коли повна скриня

Ось і я хочу, щоб сьогодні ваша скриня наповнилась знаннями, вміннями, навиками. Щоб все що ми дізналися сьогодні і навчилися стали вашим скарбом на все життя!
Ваші скриньки чудові, неповторні, оригінальні. Робота кожного із вас на сьогоднішньому уроці – ваш маленький шедевр, ваш успіх, розкриття творчого я. Зроблені власноруч, з великою любов’ю ці вироби несуть позитивну енергетику і прикрасять будь-чию оселю, даруватимуть  тепло ваших рук і сердець.
VІIІ Виставлення та мотивація оцінок
ІХ. Домашнє завдання
Скласти банк ідей виробів - сувенірів, які можна створити своїми руками.

Х. Прибирання робочих місць.(2 хв)